Software engineering & Computer Science

Головна / Новини кафедри / Software engineering & Computer Science

Software engineering & Computer Science


Дата публікації: 05-08-2020

 

Віртуальний світ, доповнена реальність, комп’ютерні ігри, комп’ютерні розробки, веб- та мобільні додатки, комп’ютерна графіка, штучний інтелект, інтелектуальні, робототехнічні системи – поняття відомі майже кожному у сучасному сьогоденні. Особисто зацікавленими є абітурієнти, які планують вступ до вишу і стикаються з проблемою вибору спеціальності із переліку 12-ї галузі, яка має назву «Інформаційні технології» та містить шість спеціальностей.

Кафедра інформаційних систем ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» запрошує на навчання за спеціальностями 121 Інженерія програмного забезпечення (Software engineering) та 122 Комп’ютерні науки (Computer Science).

Що обрати? Для того, щоб порівняти, треба спочатку розібратись у кожній.

121 Інженерія програмного забезпечення. Випускниками спеціальності є інженери, які зможуть виготовляти сучасну програмну продукцію широкого профілю. На спеціальності вивчають різні методи й інструментальні засоби з точки зору практичного застосування та розробку програмного забезпечення як формальний процес в цілому.

Ця спеціальність є дуже молодою, вона менш десяти років тому виокремилась від спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» та вступ-2020 на кафедрі інформаційних систем ознаменується як перший набір за спеціальністю 121. Зміст її наповнення й досі динамічно змінюється та включає: процеси розробки програмного забезпечення; формування вимог до програмного продукту; тестування; архітектуру програмного забезпечення; об’ектно-оріентоване моделювання тощо.

122 Комп’ютерні науки. У галузі Інформаційних технологій Комп’ютерні 
науки відіграють базову роль так само, як фізика та математика є базою
для традиційних інженерних напрямів. Комп’ютерні науки – загальна назва
для групи дисциплін, які займаються різними аспектами розробки та
застосування комп’ютерів, такими, як програмування, методи комп’ютерного
та математичного моделювання, мови програмування, операційні системи,
штучний інтелект, архітектура обчислювальних систем.

Для того, щоб стати фахівцем з даної спеціальності необхідно вивчати та розуміти основи програмування, професійне програмування та мати впевнену математичну підготовку. Тренди розвитку показують, що тільки фахівці зі складних напрямів матимуть переваги у кар’єрному зростанні в майбутньому.

Саме фахівці з комп’ютерних наук мають необхідний баланс між теорією та практикою, вміють знаходити нові ідеї, обґрунтовувати їх та на їхньої базі створювати нові революційні програмні розробки.

Сучасний світ є глобальним та якщо мати намір попрацювати за кордоном треба замислюватися над проблемою відповідності дипломів, змісту освіти й таке інше. Практично всі спеціальності 12-ї галузі у світових університетах є частинами єдиної, яка має назву Computer Sciences. Тому власник диплому з Комп’ютерних наук відразу отримає перевагу при пошуку роботи. Обирайте сучасні знання та перспективу. Інвестуйте чотири роки навчання у своє успішне майбутнє!